Dziewczyny z Dubaju – czy warto przeczytać?

Piotr Krysiak to znany autor reportaży. Książki tego pisarza zazwyczaj opowiadają o tematach lub wydarzeniach, które wywołują dzisiaj duże kontrowersje. Część opisywanych sytuacji jest nielegalna, część absurdalna lub coraz rzadziej spotykana we współczesnym świecie. Sprawdźmy, o czym opowiada najnowszy reportaż Krysiaka pod tytułem “dziewczyny z dubaju”. Czy to dobra i nieprzekłamana historia?

W niektóre historie trudno uwierzyć

Piotr Krysiak zagląda w swoim reportażu do świata seks biznesu. Wraz z autorem przenosimy się do jednego z najbogatszych miast – Dubaju. Tam poznajemy bohaterki, które postanowiły rzucić dotychczasowe życia i przenieść się do zupełnie nowej, ale i bardzo niebezpiecznej rzeczywistości. Do Dubaju przyciągnęły je ogromne pieniądze. Jednak wraz z upływem czasu kobiety zaczynały zdawać sobie sprawę, jak wiele złego dzieje się wokół nich. Jednocześnie duża część z nich nigdy nie zrezygnowała z tego zawodu, twierdząc, że jest to coś, co robią od lat, co pozwala im swobodnie poruszać się w skorumpowanym świecie.

Aktorki, modelki, celebrytki

Ekskluzywne prostytutki to temat, o którym jest w ostatnim czasie głośno. Co ciekawe, do Dubaju przyjeżdżały nie tylko kobiety pracujące w tym biznesie od dawna, ale też i znane gwiazdy. Pojawianie się aktorek, piosenkarek, modelek i celebrytek było tam na porządku dziennym. Reportaż Piotra Krysiaka nie należy do najlepszych w swojej kategorii, choć na pewno niektórych czytelników może zaszokować. Trudno też stwierdzić jak dalece to, co opisuje autor, wydarzyło się faktycznie.

Dziewczyny z Dubaju autorstwa Piotra Krysiaka to:

– brutalna opowieść o współczesnym Dubaju,

– autor przybliża to, jak wygląda obecnie biznes seksualny,

– przekręty, mafia, zadłużenia i niebezpieczeństwo na każdym kroku, 

– trzymająca w napięciu fabuła,

– czasami rzuca się w oczy to, jak absurdalna jest to historia,

– niezbyt dobra pod względem literackim opowieść,

– pełen przemocy świat seks biznesu.

 

 

Copyright © 2021