Recenzja książki “Dziewczyny z Dubaju”

“Dziewczyny z Dubaju” Piotra Krysiaka, to książka wydana przez wydawnictwo Deadline, w dniu 18 kwietnia 2018 roku. Przedstawia ona dziennikarskie śledztwo autora, w którym pisze on jedno z największych przestępstw prostytucyjnych w Polsce. 

Dziewczyny z Dubaju- Piotr Krysiak

Piotr Krysiak w swoim dziennikarskim życiu natrafił na wiele trudnych spraw, które chciałby, aby ujrzały one światło dzienne, i żeby opinia publiczna się o danej sprawie dowiedziała i wypowiedziała. Jedną z takich spraw, jest związana z prostytucją Polek, dla sławnych, i bogatych ludzi biznesu, a nawet show-biznesu. Całą sprawę autor postanowił wydać w postaci książki “Dziewczyny z Dubaju” (dostępne w księgarniach). Bohaterkami książki są polskie kobiety, które zostały postawione w trudnej sprawie życiowej, często brakowało im pieniędzy, i szukały pracy na portalach społecznościowy, gdzie kontaktowały się z nimi osoby związane z prostytucją. Często były to matki, osoby w związkach, a nawet kobiety, które uzyskały tytuł miss, a także zwykłe kobiety. Osoby te były często przekonane, że jadą do pracy w charakterze hostess, czy kelnerek, gdzie miały służyć na wielkich przyjęciach. Po przyjeździe jednak okazywało się, że będą one musiały spełniać najdziwniejsze fantazje seksualne arabskich szejków. Kobiety te były często obdarowywane biżuterią, czy drogimi torebkami znanych marek, a także pieniędzmi. Po wykonanej pracy wracały od domu, nie mówiąc, co przeżyły. Ich rodziny i partnerzy, często nie wiedzieli, że ich żony, córki, matki, były zmuszane do masowych prostytucji. Książka “Dziewczyny z Dubaju” opiera się na wielu dokumentach sądowych, i dziennikarskim śledztwie, autor nie chce podawać jednak imion i nazwisk, osób, które w tym uczestniczyły, ponieważ wie, że mogłoby to zniszczyć życie wielu osobom. 

Piotr Krysiak- jest autorem wielu kontrowersyjnych publikacji, w których demaskuję wielu znanych ludzi. Do jego książek zalicza się “Dziewczyny z Dubaju”, “Wyspa ślepców”, “Edyta Górniak: bez cenzury”, czy “Agent Tomek: Sprawdź”. 

 

Copyright © 2021